Arcelik buzdolabi buz yapmiyor


Buzdolabım düzgün buz yapmıyorsa ne yapmalıyım?

Buzdolabınızdaki buz makinesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, bu sayfada kontrol etmeniz için birkaç ipucumuz var. Bu sayfada yalnızca çoğu model için genel bilgiler yer aldığından, özel buzdolabınız için Kullanıcı Kılavuzuna bakmanız da iyi olur. Arçelik buz dolabı ünlem işareti


Çalışma saatlerini ve sıcaklığı kontrol edin

Buzdolabı ilk kez veya uzun bir süre sonra kullanıldığında, buz yapılmadan önce cihaz en az altı saat çalışır durumda olmalıdır. Buzdolabı altı saatten uzun süredir çalışıyorsa, önce sıcaklığı kontrol edin. Dondurucu bölmesi için -15°C veya daha soğuk olmalıdır.

Buz saklama haznesinde buz varsa ve buz yapıcı koluna bastığınızda motordan tıkırtı sesi duyuyorsanız ancak buz çıkmıyorsa aşağıdakileri kontrol edin.

Ekrandaki modu görün

Buzdolabının BUZ KAPALI modunda olup olmadığını kontrol edin. Buz yapıcı işlevi, Buz Tipi düğmesine basılarak etkinleştirilebilir.

Not:

  • Kontrol panelinin gerçek tasarımı, sahip olduğunuz modele göre farklılık gösterebilir.
  • Bu resim yalnızca İngilizce olarak bir örnektir, ancak ülkenizin dilinde sunulacaktır.

Buz kabına ve buz küplerine bir göz atın

  • Buz geçişi buzla tıkanırsa, bir soruna neden olabilir. Bu nedenle, buz geçişini periyodik olarak kontrol etmeniz ve temizlemeniz önerilir.
  • Buz kovasının kapağını hafifçe kaldırın ve üretilen buzun durumunu kontrol edin. Buz topaklanıyor ve birbirine yapışıyorsa, buzu çıkarın ve buz yapıcının yeni buz yapmasına izin verin.
  • Buz yapıcı çok sık kullanılmazsa veya dondurucu sıcaklığı çok düşükse buz birikebilir. Buz yapıcıyı bir süre kullanmayacağınız zaman, don oluşmasını önlemek için lütfen kapatın.
  • Buz pınarının önü buzla tıkanmışsa, buz kovası açıklığından ılık su akıtarak tıkanıklığı giderin.

Not:

  • Buz yapıcı haznesine veya haznesine parmaklarınızı, ellerinizi veya diğer uygunsuz nesneleri koymayın. Kendinize ve/veya buzdolabına zarar verebilirsiniz.
  • Parmaklarınızı veya başka bir nesneyi asla dağıtıcı açıklığına sokmayın. Kendine zarar verebilirsin.
  • Buz makinesini sökmeye çalışmayın. Buz küpünü dondurucudayken suyla yıkamayın veya püskürtmeyin. Temizlemek için çıkarın.

Buz makinesinin içindeki tadın

İçeride herhangi bir sorun bulmak için buz yapıcıyı test etmeniz önerilir. Buz yapıcı üzerindeki test düğmesini basılı tutarak buz yapıcıyı test edebilirsiniz. Üretilen buz küpleri miktar olarak çok az ise su bağlantısı, su basıncı vb. gibi çeşitli sorunları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Test düğmesi, buz yapıcının yanında veya altında bulunacaktır. Düğmeye bastığınızda bir yanıt sesi duyacaksınız ve sonunda buz yapıcının çalıştığını belirtmek için başka bir ses duyacaksınız. Motorun çalıştığını duyacaksınız ve sonunda az miktarda su dağıtılacaktır.


“Arcelik buzdolabi buz yapmiyor” için bir cevap

  1. […] Birden fazla satıcının maliyetlerini karşılaştırırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri, cihazın kendisinin maliyetidir. İlk 3 üreticinin kendi fiyat aralığı vardır, bu da buzdolabı dondurucu ve alt uç modellerinde ünlem işareti anlamına gelir . Düzenli olarak yemek pişirmeniz gerekiyorsa ve 250 bir modeli karşılayabiliyorsanız, bunu doğru şekilde yapın. Bununla birlikte, nadiren yemek pişiren çoğu insan, 150 veya daha az maliyetli bir derin dondurucu arayacaktır. Arcelik buzdolabi buz yapmiyor […]