2 katlı ev dış cephe boya renkleri

Dış alanları boyamak için boya nasıl seçilir

Evinize yeni bir görünüm kazandırmayı mı düşünüyorsunuz? Dış duvarları boyamak, evinizi daha güzel, temiz bir görünümle ve mahalleyi etkilemenin çözümü olabilir. Ancak resmin istenilen etkiye sahip olabilmesi için boya, renk ve uygulama seçiminde biraz özen gösterilmesi gerekmektedir. Doğru yapmak için bugünkü gönderideki ipuçlarına göz atın. dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

Dış alan zamanın neden olduğu hasardan daha fazla zarar görme eğiliminde olduğundan boya seçimi önemlidir.

Ne tür bir boya idealdir?

Alışverişe çıktığınızda, her biri farklı amaç ve niteliklere sahip çok sayıda boya türü bulacaksınız. Seçeneklerin neler olduğuna ve avantajlarına göz atın: Müstakil ev dış cephe boya renkleri

– Kireç boyası

Kireç boya, düşük maliyeti ve uygulama kolaylığı nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu boyanın bir diğer avantajı da duvarların boyanabilmesi için mükemmel durumda olmasına gerek olmamasıdır. Kaba dokusu nedeniyle kireç, kusurları gizleyebilir.

– Akrilik

Suda çözünebilen ve lateks boyaya benzer, yüksek sızdırmazlık özelliğinden dolayı iç ve dış boyalarda endikedir. Üç farklı yüzeyleri var.

Buzlu: Temizlemeye karşı daha az dayanıklıdır, ancak duvardaki küçük kusurları gizler.

Yarı parlak: Mat seçeneğe göre temizlemeye karşı daha dirençli bitirme. Bununla birlikte, parlaklık nedeniyle, büyük kusurları vurgular. Dış cephe boyası renkleri

Saten: Bu seçenek, az parlaklık ve temizlemeye karşı büyük dirençle daha ince ve daha sofistike bir son efekt sunar, ancak aynı zamanda duvarlarda bulunan kusurları da vurgular.

– Lastikli

Dış resimler için belirtilen kauçuklaştırılmış boyalar mat bir yüzeye sahiptir ve duvarların hareketine eşlik eden elastik bir film sayesinde çatlakları ve küçük çatlakları kapatabilir. Yağmur ve güneşin etkisine karşı dayanıklıdır, küf oluşumunu, duvarın soyulmasını ve renk solmasını engeller.

Renkler nasıl seçilir?

Renk seçimi genellikle evin sakinlerinin kişisel zevklerine göre yapılır, ancak şüpheniz varsa, arama yapmaya değer. Mahallenizin sokaklarında yürüyün ve evlerin en çok hangi renklerini beğendiğinizi, en çok neyin kullanıldığını ve renk kombinasyonlarını görün. Ayrıca duvarların rengini pencerelerin, kapıların ve kapıların kaplamalarıyla karıştırmaya çalışın. Dış mekan uygulamalarını boyanmayacak taş, ahşap ve tuğlalarda bulmak yaygındır, bu nedenle seçtiğiniz rengin bu malzemelerle çakışmadığından emin olun.

Bir boyahaneyi ziyaret edin ve birkaç boya renk örnek kartı alın. Bu kartlarda genellikle hazır kombinasyonlar bulunur ve bu da evinizin yeni rengini seçmenize çok yardımcı olabilir.

Boyamaya başlamadan önce ne yapmam gerekiyor?

Boyamaya başlamadan önce duvarların durumunu kontrol etmek önemlidir, tüm bunlardan sonra boyanın dayanıklılığını garanti edecek olan şey budur. Çatlakların veya sıvanın gevşek olduğu alanların onarımı gibi bazı onarımların yapılması gerekebilir. Gerekirse, küçük kusurları düzeltmek için spackle uygulayın ve boyayı uygulamadan önce bir sızdırmazlık maddesi kullanın. Bu ürün yüzeyi tekdüze bırakır, uygulanacak renkte leke kalmasını önler, mürekkep tüketimini azaltır ve dayanıklılığını arttırır. Dış cephe renkleri